לתיאום תור החזרים כספיים מרוב קופות החולים וחברות הביטוח

פציעות ברקמות הרכות

פציעות בעלות אופי משתנה, בין אם מדובר בחתך חד ונקי שקורה מכלים חדים, שברי זכוכית, קופסאות שימורים פתוחות ועד למעיכות וקריעות של העור שגורמות לחסר רקמה. חתך נקי וחד יסגר בתפרים פשוטים. לפציעה מורכבת נדרש טיפול מורכב הכולל שיקום של רקמות הכיסוי, שימוש במשתלי עור שנלקחו ממקום אחר בגוף, העברת מתלים שבבסיסם גבעול של כלי דם ועצבים שלא נותקו ושומרים על חיות המתלה ועל התחושה שלו ועד העברת מתלים מרוחקים תוך שימוש בטכניקה מיקרוכירורגית מורכבת.

 

יש חשיבות רבה לכיסוי הרקמות הרכות. רקמות אלו יחד עם העור מגינות על החלקים החיוניים בגוף כמו: שרירים, גידים, כלי דם ועצבים וכמובן גם כיסוי השלד ומפרקיו. ללא כיסוי טוב ובריא, החלקים החיוניים יוותרו ללא מגן מפני פגעי הסביבה, יזדהמו, יפצעו או יעברו נמק.

לשם כך התפתחו טכניקות כירורגיות מתקדמות לניצול מירבי של הרקמה הבריאה המקומית ו/או הבאת כיסוי ממקום אחר (עצמוני או ממקור חייתי או מעובד). השתלות עור, מתלי עור, טכניקות פלסטיות הם שם העניין.

יש לציין שהעברת כיסוי עור לא בהכרח מספק תחושה וכאשר מדובר במשטחים גדולים, זה מהווה חיסרון, במיוחד כאשר מדובר בצד הכפי של כף היד. יש טכניקות המאפשרות שיקום חלקי של התחושה בעור המועבר.

כיסוי במתלה עורכיסוי במתלה עור
פציעה של עור כף הידפציעה של עור כף היד

סוגי פציעות נוספות