לתיאום תור החזרים כספיים מרוב קופות החולים וחברות הביטוח

חוות דעת משפטית

כתיבת חוות דעת רפואית או משפטית מצריכה השקעת זמן רבה, בעיקר בשל הבדיקות הגופניות המפורטות שיש לבצע טרם מתן חוות הדעת, לפעמים מדובר במקרים בהם יש דרישה לבדיקות חוזרות, ביצוע מבחני תפקוד ופענוחם, סקירה קפדנית חקירתית של כל המסמכים והעובדות, סקירה ספרותית עדכנית והתייחסות אליה.

 

ד"ר ליפסקר עורכת חוות דעת משפטיות לפי דרישת עורכי דין, או על פי מינוי בית משפט. לד"ר ליפסקר יש ניסיון רב שנים ומוניטין בכתיבת חוות דעת משפטיות מנומקות היטב ומבוססות על ידע רפואי ועל ספרות רפואית. בנושא זה ד"ר ליפסקר עובדת עם טובי עורכי הדין בארץ בנושא הנזיקין.

 

הופעות בבית משפט – עורכי הדין של הצדדים רשאים להזמין את הרופא כותב חוות הדעת או הממונה על ידי בית המשפט לחקירה. הופעת הרופא בבית המשפט תורמת רבות לחריצת הדין של השופט. לד"ר ליפסקר ניסיון רב שנים של הופעות עם נוכחות ולעתים קרובות מתקבלות פרשנויותיה על ידי בית המשפט כמהימנות ומוסמכות.

סוגי חוות דעת:

חוות דעת רפואית

ביטוח לאומי

חוות דעת רפואיות לביטוח לאומי נכתבות בשלושה מצבים:

 

כאשר קרתה נכות כתוצאה מתאונת עבודה, בדרך או חזרה לעבודה. שיטת קביעת הנכות נעשית על פי ספר הנכות של הביטוח הלאומי. לתקנות הללו תקפות של חוק. תקנות אלו מאד מיושנות ולא עודכנו עשרות שנים. לכן, מטבע הדברים, יש תאונות עבודה רבות שאין להן ביטוי כלל באוסף התקנות הזה. הרופא שעורך חוות דעת כזו נזקק , לא אחת, ללהטוטנות בין תקנות הביטוח הלאומי כדי לאפשר ללקוחו לזכות בגובה הנכות הראויה על ידי התאמות שונות.
באופן כללי – עד לגובה מסויים (19%) של נכות מקבלים פיצוי חד פעמי: מעליו הנפגע זכאי לקצבה חודשית.

 

נכות עקב מחלת מקצוע.
ישנם מקצועות המצטיינים בסוג פעילות שגורמת לחוליים גופניים שונים, כמו בפעולות החוזרות על עצמן פעמים רבות כמו לחיצה חוזרת אלפי פעמים ביום על הדק, או עבודה עם מכשירים רוטטים שעות רבות ביום (דבר היכול לגרום לנמק בעצם בשורש היד), דלקות גידים, נפיחות בתעלה הקרפלית בשורש היד, תסמונת לחץ על עצב המדיאנוס, מחלות דלקתיות מכניות של גידים ורצועות אצל מוסיקאים וכדומה.

 

הפרעות תפקוד כלליות מצטברות שגורמות למצב בלתי תפקודי הנקרא- נכות כללית. במקרה זה יש להגיע לאחוז מצטבר גבוה של נכות כדי שהלקוח יהיה זכאי לגמלה.

חוות דעת על רשלנות רפואית

מעט מאד רופאים עורכים חוות דעת על רשלנות רפואית.

מתן חוות דעת בנושא מחייבת אחריות מקצועית, כבד ראש וכבוד למקצוע הרפואה ולרופאים. הנושא יכול להיות מטלה מכשילה וקובעת גורלות , אם לטובת/ רעת הנפגע או כנגד רופאים ומוסדות רפואיים. לכל טיפול רפואי או מחלה יש סיבוכים מוכרים בספרות ואין לערב אותם עם רשלנות רפואית. יש מקרים רבים שמצויים ב"שטח האפור".

 

הקביעה שרופא לא טיפל באופן סביר או התרשל בקביעת מחלה היא התחייבות כבדה ביותר ואין להקל בה ראש. רק במקרים חד משמעיים של רשלנות בוטה או טיפול רשלני לכל דבר, ד"ר ליפסקר תערוך חוות דעת מסוג זה. מרבית הפניות אינן כרוכות ברשלנות אמיתית והנכות היא תוצאה של סיבוכים רפואיים בלבד. לכל פניה תינתן הנמקה ברורה ומפורטת.